Prelegenci

b9a0af79-2b3a-4bc0-b425-cb24967809dc
Gość Specjalny

Wojciech
Fibak

image 2(1)
 

Piotr
Woźniacki

image 9

Prof. Jan
 
Blecharz

image 3

Magdalena

Grzybowska

image 4

Mieczysław
Bogusławski

image 11

Daniel

Michalski

image 10

Wiesław
Kozica

image 12

Tomasz

Iwański

Gość
specjalny

Wojciech
Fibak

Gościem specjalnym wydarzenia będzie absolutna legenda polskiego tenisa – Wojciech Fibak – zawodnik ścisłej czołówki światowej lat 70-tych i 80-tych, mający na koncie zwycięstwa nad legendami tenisa jak: Borg, Lendl, Vilas, Cash, Noah. Najwybitniejszy polski tenisista w historii, były nr 10 rankingu ATP w singlu i nr 2 w deblu, zwycięzca 15 turniejów singlowych i 52 deblowych, w tym Australian Open 1978. W 1976 roku dotarł do finału prestiżowego Masters, gdzie przegrał w 5 setach z Manuelem Orantesem (prowadząc 2:1 w setach i 4:1 w secie czwartym), a jego urozmaicony styl gry przyniósł mu popularność na całym świecie. Po zakończeniu kariery został działaczem, biznesmenem i kolekcjonerem sztuki, aktywnie wspierając polski tenis (pełnił funkcję prezesa PZT oraz Kapitana Davis Cup) oraz trenerem najlepszych tenisistów świata: m. in. legendarnego Ivana Lendla.

Wojtek Fibak. Gem, set, życie

Któż mógł przewidzieć, ba… pomyśleć nawet, że szczuplutki, 14-letni chłopak, który z rakietą tenisową pod pachą, wyprowadzał rower z garażu domu rodzinnego, przy Alei Wielkopolskiej 63 na poznańskim Sołaczu (odpowiednik warszawskiego Żoliborza), by pędzić na korty AZS-u, będzie reprezentować kiedyś Polskę na prestiżowych, legendarnych arenach sportowych świata? Zdoła pokonać legendy światowego tenisa takie jak: Arthur Ashe, Stan Smith, Ilie Năstase, Jimmy Connors, Björn Borg, John McEnroe, Guillermo Vilas (8 razy),Mats Wilander czy Stefan Edberg? Że zgromadzi unikatową kolekcję kilkuset arcydzieł polskiej Ecole de Paris i jako pierwszy Polak w powojennej historii upubliczni swoją prywatną kolekcję na wystawach w Muzeach Narodowych w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Szczecinie. Że kiedyś zamieszka daleko od rodzinnego Poznania, w najpiękniejszych rezydencjach Nowego Jorku i Paryża, a sam książę Rainier zaoferuje mu rezydencję – stały pobyt w Monako, czego jednym z efektów okazała się nominacja na prestiżową funkcję Konsula Honorowego Polski w Monaco.

Piotr
Woźniacki

Były piłkarz i trener, najbardziej znany jako ojciec i długoletni trener tenisistki Caroline Wozniacki, byłej liderki rankingu WTA i mistrzyni wielkoszlemowej.

Magdalena
Grzybowska​

Zwyciężczyni juniorskiego Australian Open 1996. Do 2007 najwyżej notowana polska tenisistka w rankingu WTA (30 miejsce w 1998 w wieku 19 lat) – pierwsza polska tenisistka ery Open, która regularnie występowała i wygrywała mecze w turniejach wielkoszlemowych – pierwsza, która wygrywała z zawodniczkami Top10 rankingu WTA. Dzisiaj mama młodego zawodnika – czołowego polskiego kadeta.

Mieczysław
Bogusławski

Trener lekkiej atletyki i specjalista przygotowania fizycznego, od lat 80. związany z kadrą narodową PZLA, wychowawca medalistów MŚ, ME i olimpijczyków. Od 2000 roku współpracuje z czołowymi tenisistami, m.in. Jerzym Janowiczem, a także jako wykładowca i trener przygotowania fizycznego w AZS Łódź.

prof. Jan
Blecharz

Wybitny polski psycholog, zajmujący się psychologią sportu. Był psychologiem polskiej ekipy na Igrzyskach Olimpijskich w Albertville i Salt Lake City. Od 1998 do 2003 roku był psychologiem polskiej kadry w skokach narciarskich. Współpracował także z parą łyżwiarzy figurowych Dorotą i Mariuszem Siudkami. Najbardziej znany i uznany polski psycholog sportu.

Wiesław
Kozica

image0

Trener ekspert wyczynowego szkolenia dziecięcego. Wieloletni prezes TUKS „Kozica”, jednego z najlepszych klubów, ukierunkowanych na sportowe szkolenie dzieci w Polsce . Dzięki prawidłowym podstawom nabytym pod okiem trenera Kozicy, wielu zawodników, którzy wyszli spod jego ręki, jak ma to miejsce np. w przypadku Kamila Majchrzaka, zdobywało medale mistrzostw Polski, reprezentowało kraj na ME czy turniejach Wielkiego Szlema. Obecnie wiceprezes Wojewódzkiego Związku Tenisowego w Łodzi. Od ponad 20 lat organizator największego turnieju w kraju, w kategorii do lat 10 – Kozica Cup. Wyznaje zasadę, że podstawą nauki gry w tenisa, jest rywalizacja, co w dzisiejszych czasach, nie jest wcale takie oczywiste.

Daniel
Michalski

Jeden z najzdolniejszych tenisistów młodego pokolenia, Wicemistrz Polski 2024 i Mistrz Polski 2022. Zdobył 7 tytułów singlowych i 5 deblowych w turniejach ITF, notowany w Top250 ATP.

Tomasz
Iwański

Czołowy polski tenisista przełomu lat 80. i 90., obecnie jeden z najlepszych trenerów tenisa w kraju. Zdobył siedem tytułów mistrza Polski, największy sukces międzynarodowy odniósł w deblu – zwycięstwo w challengerze ATP w Poznaniu.